Search
  • Marinka Shevchenko

Звіт з Test UA Startups #7

Test UA Startups - це проект, який об’єднує українські стартапи та тестувальників. 

Проте насправді, за Test UA Startups стоїть набагато більше: це і море фану, і нетворкінг, і нові знання та звісно ж перевірка якості проектів - стартапів. 


"… Ми максимально намагаємося наблизити наш івент до життєвих реалій роботи у стартапі: коли майже немає документаціі, є важливою самоорганізація у роботі тестувальників та мало часу на тестування. Цього разу ще й учасники “завалили” прод Web продукта і потрібен був час, щоб його підняти знову, а у Android команд “викотили” новий білд вже під час івенту… Це було непередбачувано, але так буває у стартапах - це Agile… "(Організатор Марина Шевченко)

Але головною метою є - перевірка та покращення якості стартапів- учасників.


ТО ЯК ЦЕ БУЛО?


Субота, 9 грудня о 12 ранку почалося тестування. 18 команд, 57 учасників та 3 платформи: iOS, Android та Web.ЩО ТЕСТУВАЛИ?


WEB СТАРТАП

Web додаток Wizzylab. SAAS платформа для створення онлайн шкіл та інтернет-магаз відеокурсів, pdf-книг та вебінарів.


iOS / ANDROID СТАРТАП

Мобільний додаток iOS / Android GameTree. Безкоштовний продукт для геймерів. Це мобільна соціальна мережа, яка допомагає людям знаходити товаришів по команді, щоб грати з ними та надавати рекомендації щодо ігор.


Ми хочемо, щоб наш проект не тільки був фановим для учасників, а ще й корисним. Пошук багів у новому додатку, структурування інформації, командна робота та написання Test Summary Rеport-а. А оцінювали і давали feedback наша КОМАНДА СУДДІВ:


А також наш особливий СТАРТАП ЕКСПЕРТ з Німеччини Ірина Любіма, Innovation Manager у Innogy Innovation Hub. 

З Ірою ми провели невеликe інтерв'ю про стартапи Європи: як відбирають, як тестують. Першу та Другу частину відео можна подивитися у нас у FB групі.Час вже розказати і про ПЕРЕМОЖЦІВ TEST UA STARTUPS #7

1 Місце Web команда "Hooli" :

Iaroslav Dobrosynets, Artem Maliuga, Andrew Korchevskyi

✅  2 Місце Web команда "Bug Busters" :

 Кулик Марина, Шевченко Марія, Деревицька Олександра

✅  3 Місце Web команда "QArmageddon" :

 Людмила Лавроненко, Анастасія Кузорова, Наташа Бурякова


✅  1 Місце iOS команда "SVP" :

 Anton Serputko, Alexander Venger, Artem Pinchuk

✅  2 Місце iOS команда "De-Bug? Team" :

 Oleksandr Ostrivniy, Sergii Trybushnyi, Mykhailo Vidlyvanyi

✅  3 Місце iOS команда "Core 2 Duo" :

 Костянтин Остафіійчук, Альона Паюк


✅  1 Місце Android команда "Log out" :

Данил Хацановский, Анна Бегунова, Александр Каверин

✅  2 Місце Android команда "BRAINIAC" :

Boiko Dmytro, Lychko Sergii, Yurii Tykhenkyi

✅  3 Місце Android команда "X-Bugs" :

Максим Вовк, Юлия Литвин, Домченко АннаА також команди, що отримали ДОДАТКОВІ НОМІНАЦІЇ У TEST UA STARTUPS #7


⚙️ BEST SECURITY BUG : Web команда “Hooli”

Iaroslav Dobrosynets, Artem Maliuga, Andrew Korchevskyi

🐝 UNIQUE BUG : iOS комнада “Monatiki”

Anna Ryzhkova, Prybytko Yevhenii, Анастасия Березовая

📄 BEST QUALITY BUG REPORT : Web команда “Hooli”

Iaroslav Dobrosynets, Artem Maliuga, Andrew Korchevskyi


📋 BEST TEST SUMMARY REPORT: Android команда “By Default”

Олександр Бойко, Ольга Удоденко, Алексей Белов


✅ MOST VALUABLE BUG WEB: команда “Hooli”

Iaroslav Dobrosynets, Artem Maliuga, Andrew Korchevskyi

✅ MOST VALUABLE BUG iOS : команда "Core 2 Duo"

Костянтин Остафійчук, Альона Паюк

✅ MOST VALUABLE BUG ANDROID : команда "Log out"

Данил Хацановский, Анна Бегунова, Александр Каверин


А ще ми встигли поспілкуватися з УЧАСНИКАМИ Test UA Startups #7. 

Ярослав, Артем та Андрій учасники Web команди Hooli, яка виборола на Test UA Startups #7 чотири номінації. Хлопці відверто розказали про стратегію та свій досвід участі у тестатоні. 


“…С самого начала у нас была какая то тактика, и мы её придерживались"

Вирішили спочатку розібратись з продуктом, визначити цільову аудиторію, які бізнес-задачі має вирішувати продукт. Потім розподілили між собою задачі і почали тестувати.

Також виділили час на рев'ю баг репортів.

Я думав, що ми займемо десь 4-5 місце і сподівався, що отримаємо нагороду за кращий Test Summary Report. Трошки не так вийшло…”

Iaroslav Dobrosynets


"...Лично я настраивался просто встретиться, перекусить и пообщаться - в общем выйти из дому. Серьезной стратегии, как таковой, на ивент не было и специфично я к нему не готовился, просто пришлось немного раньше лечь спать и не гулять в пятницу до ночи. В памяти остался опыт участия в прошлом сезоне, и я понимал где моя слабина как QA, и в окно между 6 и 7 тестатоном я старался подтянуть свои general скиллы в этих делах, особенно по секьюрити (читал много статей из хабра, бегло прочел книжку "Основы веб-хакинга", и на работе старался брать таски связанные с XSS или security). Ну и, конечно, усиленно тренировал различные сценарии функциональных тестов, вполне годные видео и статьи у Alexei Lupan на эту тематику, у него есть свой сайт и канал на ютубе.

Кстати спасибо фидбеку от судей 6 сезона, я вынес для себя очень многое - Егор тогда сравнял всех с землей....

... Теперь в планах к 8 сезону подготовиться еще более круто и отнестись еще серьезнее так как хотелось бы забрать, абсолютно, все награды. Ибо у нас собралась веселая и одновременно сильная команда

To be continued, Hooli..."

Artem Maliuga


"... Ярослав делал саммари репорт (хотел выиграть именно эту номинацию), мы с Артемом тестили (ну ладно, Ярослав тоже что-то тестил). Разбили на модули, что б не тестить одно и то же. Решили не заводить багрепорты "всякую дичь", но когда упал сервак - пришлось немного (ZP нас прям мотивировали на это)..." 

Andrew Korchevskyi

Тестатон вразив не тільки наших учасників, а й СТАРТАПИ, які вперше брали участь у такому івенті. Такої кількості дефектів ніхто з них не очікував, адже на iOS було знайдено 105 , Android - 134, Web - 254 баг репорти.

Дізналися ФІДБЕК про тестатон від стартапів-учасників:

Думка Web проекту Wizzylab:


"... Коли я реєструвався на івент, то думав - "О, круто, можна додатково протестувати продукт, почути фідбек, отримаю список багів та й годі)".

Але в реальності вийшло трохи інакше:

По-перше, в мене мабуть, на роки півтори вперед вже розсписаний план по розробці платформи, і кожен новий спрінт - досить тяжкий вибір, що ж робити далі. Після івенту я краще став розуміти потреби користувачів, і вже на івенті стало зрозумілим, що за чим має йти.

По-друге, дуже цікаво було почути думки та ідеї суддів, а також поспілкуватись з європейським експертом [Ірина Любіма] по стартапам в неформальній атмосфері, бо це також багато чого прояснило.

А, по-третє, одним з найважливіших "побічних ефектів" ціє події є заряд енергією, оптимізмом та позитивом, який тепер дозволить з новими силами продовжити розвивати платформу) 

Отже, вирок - "Рекомендую")..."

Dmytry Grembovsky


Думка iOS / Android проекту GameTree:

"… Test UA Startups – бесценный опыт для любой early-stage компании, который позволяет трезво оценить работу разработчиков и готовность продукта к запуску…"

Ігор Мальченко

Ще раз хочемо подякувати орг команді Test UA Startups #7.

Саша, Оля та Вова, які своєю допомогою та посмішками робили цей івент кращим не тільки для учасників, а й для суддів та стартаперів.

І знову наша команда. Справа на ліво на фото: Олександр Іщенко, Олександр Майданюк, Ольга Юпко, Володимир Глушков, Марина Шевченко.

Та НАШИМ ПАРТНЕРАМ, головному та хостінг партнеру компанії Ciklum за надихаючу атмосферу на івенті та подарунки переможцям, нашим інформаційним партнерам QA Club Kiev, Skyworker, The IT Crowd Kharkiv та Dev Challenge.

А між івентами ми любимо читати ваші ФІДБЕКИ, тому напишіть нам своє враження або побажання.

420 views0 comments