Search
  • Marinka Shevchenko

Формула успіху Web команди QWERTY
TestUAStartups - це проект, який поєднує українські проекти та тестувальників.


І цього разу ми вирішили взяти інтерв'ю у команди QWERTY, яка є 2-разовим переможцем у номінації Best Web Team у TestUAStartups #4 (Харків) та TestUAStartups #5 (Київ). 


Учасники поділяться своїм досвідом переможної стратегії, на що варто звертати увагу та як розподіляти час серед членів команди, щоб встигнути набагато більше. 

А найцікавішим є те, що до участі у TestUAStartups #4 вони навіть не були знайомі І організатори об'єднали їх в єдину команду вже на початку івенту.


Розкажіть про себе: звідки ви, де працюєте, скільки років досвіду у тестуванні?


Наталія: Всім привіт! Я Ната з команди QWERTY. У повсякденному житті 2 роки невтомно працюю в компанії Playtika

Сергій: Доброго дня. Мене звуть Сергій. Я з Києва. Мій досвід роботи в тестуванні - 2 роки. На сьогодні працюю в JeraSoft Development.

Євген: Привіт! Мене звати Євген, я родом зі славного міста Запоріжжя. На сьогодні працюю в компанії TDNA Commerce, маю 2,5 роки досвіду в тестуванні.


Чому взагалі вирішив взяти у TestUAStartups #4 і testUAStartups #5?


Наталія: Чудово, що є такий класний івент, де можна спробувати свої сили та оцінити їх, почути фідбек від суддів, які вже багато років у цій сфері і, як то кажуть, зуби з'їли на цій справі!)

Сергій: Вирішив випробувати себе та перевірити свої знання та навички у стресових умовах. Заради участі у TestUAStartups #4 я приїхав до незнайомого міста без команди - це був надзвичайний досвід. Після перемоги у TestUAStartups #4 було цікаво, чи зможемо ми повторити наше досягнення на TestUAStartups #5.

Євген: Побачив оголошення про івент та подумав: "А чом би й ні?" У житті потрібно спробувати все! Я так само, як і Сергій, приїхав до незнайомого меніі Харкова без команди. Незабутні враження! Тож, звісно, хотілося й у Києві знов відчути ті емоції, коли називають команду- переможця, і це твоя команда!Що було найважчим під час участі?


Наталія: Найважче - зрозуміти бізнес-цінність і цільову аудиторію продукту, коли його опис - це приблизно півсторінки тексту. Тож, шановні продакт-менеджери, розповідайте більше про свій продукт, якщо хочете більше цікавих, пріоритетних з точки зору бізнесу багів.

Сергій: Найважче - почати. Після того, як заведено перший баг, хвилювання відступає і ти просто робиш свою справу.

Євген: Важкого, як на мене, не було нічого Ти береш продукт і починаєш його тестувати - все як у повсякденній роботі. Єдина різниця - це критична нестача часу :( Багів знаходиться купа, і ти думаєш: "Чи встигну я всі їх зарепортити?"


Чи ви домовлялися, хто чим займається протягом 5ти годин?


Спочатку домовилися, що протягом 10-15 хвилин читаємо документацію, поверхнево знайомимося з додатком. Потім спільними зусиллями вирішували, хто цільова аудиторія продукту, які області найбільш критичні для користувача з точки зору бізнес-логіки, де найбільш високі ризики від неправильної роботи продукту. Так ми з'ясували найбільш пріоритетні галузі для тестування. Потім паралелили роботу команди в три потоки (за кількістю учасників). Один займається чисто візуальними проблемами (верстка, відображення елементів і т.д.), другий - функціональними тестами і логікою роботи програми, третій - проблемами авторизації / реєстрації / відновлення пароля і проблемами безпеки (XSS, SQL-ін'єкції, CXRF тощо). Якщо хтось знаходив помилку, яка не належала до його області тестування, робили скріншот і перекидали людині, яка цю область тестує. У двох словах пояснювали, як помилку відтворити - і продовжували роботу над своєю «ділянкою». Це дозволило зберегти стан «потоку», коли тебе нічого не відволікає від тестування і ти набагато більш продуктивно працюєш. Ще дуже корисно проводити аналог "код-рев'ю", тільки для баг-репортів. Це дозволяє підвищити якість написання баг-репортів у цілому.


На баги чи на імпрувменти робили основну ставку?


Наталія: Ставку звичайно робили на баги, але й про імпрувменти не забували. Згадайте, скільки сайтів ви одразу ж закривали або не сприймали серйозно після того, як бачили орфографічні помилки на першій же сторінці, або коли весь текст був однакового шрифту і кольору. UI хоч і завжди має низьке Severity, але як щодо Priority? Користувачі зараз уже не ті, що були колись, і хочуть не тільки функціональності, але й гарної обгортки, що тішить око.

Сергій: Ми робили ставку на баги, імпрувменти були доповненням.

Євген: Звісно на баги Імпрувменти - це був побічний ефект. Немає сенсу пропонувати поліпшення для продукту, основна функціональність якого не працює, чи не так?


Що б ви порадили наступним учасникам?


Наталія: Бажаю всім учасникам цікавої боротьби, креативу і отримати задоволення від процесу та результату!

Сергій: Головне - отримувати задоволення від процесу! А також радимо накопичувати знання та ідеї.

Євген: Усім QA-інженерам рекомендую взяти участь у цьому заході, тому що це не тільки шанс попрацювати в команді з іншими професіоналами, поспілкуватися з українськими стартаперами, відчути драйв від участі, а й чудова можливість отримати цінні рекомендації з розвитку від грандів світу тестування (це ми так про суддів)інтерв'юер - Марина Шевченко

редактор - Юлія Пірогова

64 views0 comments